Види дизайну сайтів

Напевно, кожен користувач помічав, що відвідуючи сайти, на деяких хочеться залишитися, подивитися інші сторінки цього ресурсу, а деякі хочеться закрити. Такий поведінковий фактор аудиторії не завжди залежить від наповнення, хоча корисність розміщеного матеріалу грає не останню роль. Відвідувач відразу звертає увагу на загальне оформлення сайту, його стиль. Це і можна назвати дизайном сайту. Власник ресурсу прекрасно розуміє, що якщо просто вставить стандартні картинки або ролики, то, швидше за все, користувач закриє сторінку в перші ж хвилини.

Види дизайну сайтів

Чіткого поділу видів або стилів сайтів фахівці не виділяють. Якщо підійти до цього питання з точки зору того, на що слід звернути увагу при оформленні сторінок, то потрібно пам’ятати, що повинна бути концепція, основна ідея, від якої залежить, як сайт буде виглядати, тому варто звернути увагу на наступні моменти:

  • логічна структура сторінок;
  • ергономічність або, як модно зараз називати, юзабіліті сайту;
  • художнє оформлення сайту (сюди входять розмір і вид шрифту, картинки, загальний фон і стиль і т.д.).

Найчастіше новачки звертають увагу на останній пункт, хоча в перші два входять такі важливі питання, як якесь краще меню зробити (горизонтальне, вертикальне, викочування, розкривається і т.д.), як буде спливати анімація тощо. Якщо узагальнити всі варіанти існуючих сайтів, то можна виділити наступні стилі дизайну сайтів.

Найчастіше, якщо власник вперше стикається з оформленням сайту, то розглядає тільки тематику майбутнього ресурсу:

  • ретро — стиль, коли для наповнення сторінок використовуються елементи минулих десятиліть, століть, наприклад декор, меблі і ін .;
  • гранж — тобто навмисна недбалість в оформленні сторінок;
  • мультяшний стиль, коли в основу беруться мультиплікаційні фільми, комікси;
  • журнальний стиль, коли оформлення сторінок схоже на журнал з великими фотографіями і основними заголовками.

Тематика сайту може бути будь-хто і не слід зациклюватися тільки на наведених прикладах, так як оформлення — це питання творчий, і його не можна загнати в стандартні рамки.

Чи варто скористатися послугами дизайнера

На перший погляд може здатися, що достатньо взяти готові шаблони для оформлення сайту, вставити красивий і корисний контент і сайт готовий, але часто виявляється, що користувачі швидко йдуть з таких ресурсів, тому при створенні сайту часто постає питання, чи потрібно наймати дизайнера або можна впоратися з цим завданням самостійно.

Розглянемо переваги і недоліки при використанні послуг дизайнера. У цього способу дуже багато достоїнств:

  • сайт буде створений з нуля, будуть дотримані всі вимоги і бажання замовника, не потрібно буде прив’язуватися до розташування елементів;
  • сайт буде індивідуальним, схожий в інтернеті буде складно зустріти;
  • пошукові системи краще індексують унікальні сайти;
  • великі компанії, які дорожать своєю репутацією, ніколи не будуть користуватися шаблонними варіантами при оформленні свого сайту.

Тим не менш, незважаючи на те, що сайт буде дуже цікавим, приємним, ергономічним, у цього способу є ряд недоліків:

  • вартість унікального ресурсу набагато вище;
  • створення індивідуальних макетів сторінок майбутнього сайту займе багато часу, і замовнику доведеться довго чекати запуск свого сайту.

Шаблонні дизайни також зайняли свою нішу в оформленні сайтів, тим більше, не у всіх власників є стільки вільних коштів, щоб замовити сайт в веб — студії або навіть у звичайного дизайнера.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Все о современном строительстве и ремонте
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: