Автоматичні вимикачі-це механічні комутаційні прилади. Автоматичні вимикачі застосовуються для автоматичного роз’єднання ланцюга від електроживлення мережі, в разі перевищення струму певної максимальної величини або ж незбалансу заданого значення. Автоматичні вимикачі служать для захисту людини від уражень електричним струмом при дотику до струмоведучих незахищених частин, для протипожежного захисту, так само автоматичні вимикачі використовується для роз’єднання-з’єднання ланцюга з мережею живлення вручну при виниклій необхідності. В інтернет-магазині https://amperok.com.ua/ru/nyzkovoltna-produkc%D1%96ja/prystroi-zahysnogo-vidkljuchennja/ ви завжди можете замовити автоматичні вимикачі провідних виробників.
Пристрої захисного відключення (УЗО)
УЗО-це пристрої захисного відключення, що представляє собою вимикач диференціального струму, але як правило не багато хто може уявити собі, для чого ж конкретно потрібно пристрій захисного відключення (УЗО).
У ряді випадків є необхідність захисного відключення енергоспоживача від напруги живлення.
Діфреле (УЗО) є тех.засобом забезпечення безпеки техніки, людей і тварин.
Діфреле (УЗО) порівнює різницю потенціалів (пішов-прийшов струм) при досягненні певного порога різниці миттєво знеструмлює електричну мережу. УЗО відразу розпізнає витік.
У разі, коли зовнішня ланцюг безпечна для людини, тобто Ізоляція не має порушень, струм, що протікає по фазному і нейтральному провіднику однаковий. Отже: сума магнітних полів дорівнює 0. Але як тільки порушується ізоляція зовнішньої ланцюга (електроприладу), струм, що протікає по фазному провіднику не дорівнюватиме току, що протікає по нейтральному провіднику. Це і визначать котушки УЗО, що вимірюють магнітне поле.
Сума магнітних полів стане відмінною від 0-і як наслідок — УЗО миттєво знеструмлює зовнішній ланцюг (несправний енергоспоживач) якщо ж причиною (джерелом) витоку є людина, що торкнувся струмоведучих оголених провідників, то він отримає невеликий удар струмом, що не представляє особливої небезпеки для життя. Якщо ж УЗО не встановлено, то тривалий вплив електроструму може привести до незворотних наслідків – травм різного ступеня і навіть до летального результату.
На фронті УЗО таких виробників як Hager, Abb, Moeller, Siemens, ABL, Lergand є контрольна кнопка, за допомогою якої можна перевірити працездатність УЗО в тестовому режимі. І все ж не варто забувати, що УЗО не гарантує стовідсоткову безпеку.